Parašutizmus

SK » Naša činnosť » Parašutizmus

Parašutizmus

V našom aeroklube pôsobia parašutisti už od nepamäti. V minulosti sa členovia paraodboru zúčastňovali súťaží nielen na domácej – československej pôde, ale aj v zahraničí, naberali skúsenosti a žali úspechy.
V posledných rokoch sa súťažnému parašutizmu aktívne venuje už iba malá časť z nich. Športové skákanie v Prievidzi je v súčasnej dobe zamerané hlavne na:

• formation skydiving – skupinová akrobacia dvoch a viacerých parašutistov v klasickej prsnej polohe,
  • canopy piloting – pilotovanie padáku,
  • freefly – padanie v sede (sit alebo sedák), v stoji (stoják) alebo hlavou dole (headdown),
  • fun jumps – zoskoky pre zábavu, na odreagovanie…

Kedysi veľmi populárne zoskoky na presnosť pristátia sa v Prievidzi skáču sporadicky počas sústredení reprezentantov a súťaží.

Náš paraodbor v priebehu roka organizuje zaujímavé akcie, ako napríklad:

• zoskokové dni zamerané na nových adeptov parašutizmu
  • výcviky začínajúcich športovcov
  • propagačné zoskoky na rôzne akcie konané v rámci bližšieho okolia,
  • zatváranie „letného“ neba – každoročná aeroklubová akcia, na ktorej sa skáče a súťaží v rôznych disciplínach.

Zoskoky sa vykonávajú z 5-miestneho lietadla Cessna 182 Q a šesťmiestneho lietadla Cessna 206 najčastejšie z výšky 1500 m a 3000 m.
Máme profesionálnych inštruktorov, ktorí sa parašutizmu venujú celý život. Za celé to obdobie nazbierali množstvo skúseností, ktoré sú ochotní ďalej odovzdávať začiatočníkom a tým menej skúseným.

Staňte sa aj vy členmi nášho paraodboru, absolvujte výcvik, aby ste si mohli vychutnávať nádherné pocity z voľného pádu spolu s nami.

Viac informácii na samostatnej webstránke: www.zoskok.sk

Zoskok

zápis: 02.04.2015 | počet zobrazení: 65179