Bezmotorové lietanie

SK » Naša činnosť » Bezmotorové lietanie

Bezmotorové lietanie

Aké to je?

Samotárske, pokojné, alebo úžasne skupinovo súťaživé. Môžete sa ticho unášať okolím, užívať si oblohu a krajinu pod sebou, zdieľať termické stúpavé prúdy s priateľmi. Môžete stúpať do výšok nad oblaky, kde je vzduch krištáľovo čistý alebo krúžiť nad svahom ako vták.

Pre rôznych ľudí plachtenie znamená veľa rôznych vecí. Niektorí obľubujú pokojné lietanie v okolí letiska a sociálny život v klube, iní milujú výzvy a lietajú prelety ponad krajinou dlhé aj niekoľko sto kilometrov, alebo vyhľadávajú vzrušenie z adrenalínového akrobatického lietania.

Ak sa opýtate 20 pilotov vetroňov čo pre nich znamená plachtenie, očakávajte 20 rôznych odpovedí. Každá z nich bude ale určite naplnené slovami zábava, sloboda, výzva, dobrodružstvo, impozantne nádherná oddychová činnosť.

Plachtenie je viac o pocitoch, ktoré v ľudskej mysli vyvoláva, než o samotnej technike pilotovania bezmotorového lietadla. Plachtenie je o zázraku lietania, neopísateľných zážitkoch a schopnosti vzlietnuť, ako orol.

Plachtenie je jedinečné, aj keď sa jedná o sólo šport, jeho činnosť si vyžaduje skutočnú tímovú spoluprácu v klube. Klubová atmosféra začína prípravou lietadiel na začiatku dňa, lietanie s priateľmi a vzájomnú pomoc, zdieľanie zážitkov a nových skúseností pri západe slnka. Plachtiť môžu všetci od tínedžerov až po seniorov, bez rozdielu pohlavia.

Plachtenie prináša každému pilotovi rovnaké ocenenie. Tichý a elegantný let tak blízko vtákom, ako len môže človek byť.

Pre mnohých pilotov sa stane športom na celý život.

glidingparadise

zápis: 02.04.2015 | počet zobrazení: 145875